برترین اخبارها
بخش های عمومی
پیوندها

نظر سنجی

 


حسن آقاجانی مرساء


شهردار تولم شهر (مرجقل)اینجانب حسن آقاجانی مرساء ، در سال 54 در یک خانواده مذهبی و کشاورز در روستای دلیواندان بخش تولمات دیده به جهان گشودم ، پدرو مادرم از کشاورزان زحمتکش روستا بودند که با آنکه خداوند قبل از من 6 فرزند دیگر به آنان عنایت کرده بود ، از همان دوران کودکی مرا با محبت اهل بیت ، علی الخصوص مولایم امیر المومنین علی (ع) آشنا نموده و بدین واسطه جسم و جانم با محبت و خدمت گذاری به محرومین پرورش یافت . دوران تحصیل ابتدایی  و راهنمایی را در دبستان شهید رحمت نویدی و مدرسه راهنمایی شهید رسول عمو علی به پایان رساندم . همانطور که میدانید در زمان قبل از انقلاب محرومیت جزئی جدانشدنی در روستا بود . روزها ، ساعتها با خود فکر می کردم که به عنوان فرزند این آب و خاک چگونه می توانم در حد خودم از این محرومیت بکاهم . زمان گذشت و من همچنان به دنبال زندگی پیش می رفتم . دبیرستان را در سال 1373 در رشته علوم تجربی سپری نمودم . در سال چهارم دبیرستان همزمان با تحصیل وقتی دیدم اندک اندک غبار سختی روزگار بر چهره ام نشسته با خود تصمیم گرفتم که دیگر بار سنگین هزینه ها را بر دوش خانواده ام نگذارم لذا با خود عهد بستم روی پای خودم بایستم و کار کنم ، آن روز این کارها به مزاج خیلی ها خوش نمی آمد اما من آماده بودم که خودم را به خودم ثابت کنم ، از همان زمان وارد فروشگاهی در صومعه سرا شدم که همه درآمد آن خرج تحصیلم می شد . در سال 1378 با عنایت خداوند با همان اندک درآمد ، مدرک مهندسی کشاورزی را در رشته زراعت و اصلاح نباتات از دانشگاه آزاد اخذ نمودم . اراده بلندم در خدمت گذاری به محرومین باعث شد خداوند توفیق خدمتگذاری به عنوان مدیر عامل آسایشگاه معلولین غرب گیلان را از سال 1382 لغایت پایان 1384 به اینجانب عنایت فرمود ، این سر آغازتحولات بود . 

از سال 1385 به پیشنهاد مدیر عامل آسایشگاه معلولین و سالمندان استان گیلان به عنوان رئیس روابط عمومی آن مرکز خیریه که 270 نفر پرسنل و 550 نفر معلول جسمی و سالمند  داشت انتخاب شدم . در سال 1389 به سمت شهردار گوراب زرمیخ و سپس در سال 92 به سمت شهردار شهر صومعه سرا و در سال 95 بعنوان شهردار تولم شهر و در سال 96 بعنوان شهردار شهر تاریخی ماسوله و از سال 99 تا کنون نیز بعنوان خدمتگذار و شهردار مردم فهیم تولم شهر (مرجقل) در حال انجام وظیفه می باشم . 

امید است با عنایت به فضل پروردگار و در ظل توجهات امام عصر و رهنمون های گهر بارمقام معظم رهبری و انتخاب شایسته عزیزان نام زیبای شهر فومن شهر مجسمه ها بلند تر از همیشه ایام بر تارک تاریخ بدرخشد . 

والسلام و علیکم و علیعباداله الصالحین